Маріо проти Лінка. Десять найкращих відеоігор в історії — рейтинг Statista

Автор: Назарій Присяжнюк

Мабуть, кожен геймер має улюблену гру, яку проходив стільки разів, що вже завчив кожен квест та діалог напамʼять. Для мене це The Witcher 3: вона має харизматичних героїв, захопливий сюжет, а додаткові квести у ній — окремі історії, а не банальне «вбий сім вовків, принеси пʼять жовтих квіточок». Якби оцінку третьому «Відьмаку» ставив я, він отримав би однозначне 10/10.

Але це субʼєктивна оцінка одного геймера, а паралельно існує загальновідомий сайт Metacritic, який враховує середню оцінку на основі усіх опублікованих оглядів гри. The Witcher на Metacritic отримав 92 зі 100 — доволі непогана оцінка, але у топ найкращих ігор йому увійти не вдалося.

Нещодавно портал Statista порахував, які відеоігри за версією Metacritic отримали найвищі оцінки від критиків та аудиторії, і склав топ-10 найкращих відеоігор в історії. 

SPEKA розповідає, кому вдалося туди потрапити. 

Як Statista рахували свій топ-10

Якщо гра отримувала на Metacritic різні оцінки залежно від платформи (скажімо, Wii та Xbox), у Statista брали оцінку з тієї платформи, де вона була вищою. Якщо дві гри у рейтингу отримували однакову оцінку від критиків, на вищий щабель виривалася та, що отримала кращі відгуки від гравців. Якщо і оцінки гравців збігалися, перевагу надавали грі, яка мала більше відгуків. 

 

1. The Legend of Zelda: Ocarina of Time

Оцінка: 99/100

Платформа: Nintendo 64

Рік випуску: 1998

Це гра у жанрі action-adventure від компанії Nintendo. У ній ви граєте роль Лінка, юнака, що має врятувати королівство Хайрул від загарбника Ганондорфа. У Legend of Zelda ви боретеся зі злом, шукаєте магічні артефакти, розгадуєте головоломки. 

Реліз чергової гри з серії, Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Nintendo запланувала на весну 2023 року. 

2. SoulCalibur

Оцінка: 98/100

Платформа: Dreamcast

Рік випуску: 1999

Це 3D-файтинг від компанії Project Soul, у якій гравці полюють на воїна на імʼя Кошмар. Він наводить жах на всесвіт гри, адже володіє легендарною зброєю Soul Edge. Відеогра відома своєю унікальною бойовою системою та різноманітністю персонажів.

3. Grand Theft Auto IV

Оцінка: 98/100

Платформа: Xbox 360/PlayStation 3

Рік випуску: 2008

Це гра в жанрі action-adventure від Rockstar North. Гравець опиняється в шкурі нелегального іммігранта Ніко Беліка, який приїздить до міста Ліберті-Сіті у пошуках кращого життя, але одразу занурюється у світ злочинів і корупції. Відеогра пропонує відкритий ігровий світ, багато завдань, можливість взаємодіяти з іншими персонажами, а також безліч видів транспорту та зброї. 

 

4. Tony Hawk's Pro Skater 2

Оцінка: 98/100

Платформа: PlayStation

Рік випуску: 2000 

Це відеогра про скейтбординг, випущена компанією Neversoft. У ній гравці можуть виконувати різноманітні трюки, заробляти бали та відкривати нові рівні. Гра відома своєю геймплейною механікою, яка була інноваційною для свого часу, і має режим кар’єри, мультиплеєра та створення власних скейтерів.

5. Super Mario Galaxy

Оцінка: 97/100

Платформа: Nintendo Wii

Рік випуску: 2007

Гра-платформер від Nintendo EAD Tokyo. Гравець керує сантехніком Маріо, який мандрує через космос, збираючи зірки, борючись із ворогами та виконуючи завдання. Головною особливістю гри є використання фізики космосу, що дозволяє Маріо літати між планетами та галактиками.

6. Super Mario Galaxy 2

Оцінка: 97/100

Платформа: Nintendo Wii

Рік випуску: 2010

Це продовження відомої гри про Маріо, у якій він знову вирушає у подорож, щоб врятувати принцесу Піч. Гравець керує Маріо, який подорожує крізь космос на кораблі, збираючи зірки та борючись зі злом. Гра містить нові головоломки та зброю, а також дозволяє пограти за динозавра Йоші.

7. Super Mario Odyssey

Оцінка: 97/100

Платформа: Nintendo Switch

Рік випуску: 2017

3D-платформер від Nintendо, у якому Маріо подорожує різними світами, збирає монети, а також за допомогою Cappy, магічної кепки, перетворюється на різні предмети та ворогів. Мета гри, як завжди, врятувати принцесу Піч. 
8. Metroid Prime

Оцінка: 97/100

Платформа: GameCube

Рік випуску: 2002

Це пригодницька науково-фантастична гра від Retro Studios у жанрі шутера від першої особи. У ролі дослідниці Семус Аран ви вирушите досліджувати планету Талон IV, де зіткнетеся з небезпечними ворогами і муситимете розгадувати різноманітні загадки. Гра отримала визнання за нелінійний геймплей, деталізований світ та цікаву сюжетну лінію.

9. Perfect Dark

Оцінка: 97/100

Платформа: Nintendo 64

Рік випуску: 2000

Це науково-фантастичний шутер від першої особи, розроблений компанією Rare. Ви зіграєте Джоанну Дарк, спецагента галактичної розвідки, якій загрожує зловісна корпорація. Гра пропонує широкі можливості налаштування зброї та багато режимів гри, разом із мультиплеєром.

10. Red Dead Redemption 2

Оцінка: 97/100

Платформа: Xbox One/PlayStation 4

Рік випуску: 2018

Це екшн-гра від компанії Rockstar Studio. Ви будете стежити за історією життя Артура Моргана, ватажка банди Вандерліндерів, що заробляє на життя пограбуваннями, обманом та насильством. Гра розгортається на дикому заході США на початку XX століття і пропонує відкритий світ і безліч можливостей для взаємодії з іншими персонажами та розвитку власного.